Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.

• PASOVANIE PRVÁKOV - 27. 9. 2024

• Po takmer mesiaci v škole a po zvyknutí si na nové prostredie, na nových spolužiakov a učiteľov sa naši prváci chystali na prijatie do "cechu školského" slávnostnou pasovačkou, ktorá sa uskutočnila 27. septembra 2024.

Nebolo to však jednoduché. V tento slávnostný deň museli prváci zdolať rôzne úlohy, pri ktorých nám dokázali, že sú šikovní. Úlohami ich sprevádzali členovia školského parlamentu. Na svoje si prišli aj ostatní žiaci školy, ktorí nám spríjemnili program tancovaním.

Následne sa chopili programu naši deviataci, ktorí každého prváka previedli vstupnou bránou a napokon prebehol akt pasovania - veľkou ceruzkou. Po zložení sľubu si prváci prevzali drobné darčeky a PASOVACÍ DEKRÉT, ktorý im bude tento okamih navždy pripomínať.

Celé podujatie bolo krásne, prváci odchádzali do svojej triedy šťastní a spokojní a my im želáme, aby im toto šťastie a spokojnosť vydržali čo najdlhšie.

• 25.09. - Svetový deň mlieka v školách🥛

• Mlieko patrí medzi najzdravšie potraviny. Je zdrojom vápnika, minerálov, bielkovín aj vitamínov. Poznáme viacero druhov🥛🐮🥥. 4.A si spravila taký malý mliečny deň, kde sa naučili veľa nového o mliekach, podporili svoje zdravie a dokonca si zopakovali hravou formou aj matematiku.🧩🤍

• Večianski záhradkári potešili deti v našej škole❤️

• Vo štvrtok 26. septembra 2024 zavítali do našej školy večianski záhradkári.

Deťom pripravili malú výstavku darov záhrad a hospodárskeho dvora  🍎🍐🧀🥕🫑 spojenú s ochutnávkou.

Deti i dospelých potešili svojou prítomnosťou aj zvieratká z dvora p. Mateja Takáča - kozičky Líza a Žofka🐐, králiky🐇 a nádherné šteniatka 🐕🐶.

ZO ❤️ ĎAKUJEME

• OZNAM Rodičovského združenia pri našej škole o výške členského príspevku schváleného na plenárnej schôdzi

• Vážení rodičia,

oznamujeme, že na plenárnej schôdzi Rodičovského združenia uskutočnenej dňa 25. 9. 2024 bol pre školský rok 2024/25 schválený ČLENSKÝ PRÍSPEVOK.

Suma členského príspevku sa vypočíta podľa počtu detí navštevujúcich našu školu (ZŠ a MŠ ako jeden celok), nasledovne:

• ak školu navštevuje 1 dieťa - členský príspevok je 30,- €
          • ak školu navštevujú 2 a viac detí - za každé ďalšie dieťa sa priratúva ďalších 15,- €.
            Napr. ak školu navštevujú 2 deti, príspevok je 45,- € (30,- € + 15,- €),
            za 3 deti je príspevok 60,- € (30,- € + 15,- € + 15,- €) atď.

Za príspevky ďakujeme.                                                   Výbor Rodičovského združenia

• OZNAM ŠKOLSKEJ JEDÁLNE

• Vážení stravníci,

oznamujeme, že V PONDELOK 30. 9. 2024 z dôvodu plánovanej predpoludňajšej odstávky elektrickej energie na Bernolákovej ulici v Šali bude stravníkom vydávaný SUCHÝ OBED.

Za pochopenie ďakujeme

• Plenárna schôdza ZRPŠ

• Vážení rodičia, pozývame vás na plenárnu schôdzu ZRPŠ,

ktorá sa uskutoční v stredu 25. 9. 2024 o 16,00 h.

Po plenárnej schôdzi sa uskutočnia triedne schôdze, na ktorých sa bude voliť triedny dôverník ZRPŠ.

• 18. 9. 2024 - Naši prváci už majú svoje prvé žiacke knižky 👏

• Streda 18. september 2024 bol pre našich prváčikov významný deň. Zúčastnili sa slávnostného odovzdávania žiackych knižiek primátorom mesta Šaľa. Okrem žiackych knižiek deti dostali aj sladkú dobrotu.

O dobrú zábavu sa postarali členovia divadelného súboru Materinky.

BLAHOŽELÁME !